Ocenění Ekotýmu MŠ Mokrá-Horákov

Mateřská škola Mokrá-Horákov je zapojena již 6 let v programu Ekoškola. V letošním roce jsme obhajovali po druhé titul Ekoškoly podle mezinárodních kritérií.  Protože jsme zapojeni v tomto programu od jeho začátku fungování v mateřských školách, troufli jsme si znovu na Certifikaci Zelené cesty, což je nejvyšší ocenění, které opravňuje naši školu užívat vlajku, logo a název Ekoškola po dobu dalších 3let. V pondělí 25. 4. 2022  odpoledne se sešel na školní zahradě dětský Ekotým s velkou podporou rodičů na audit. Auditorka velmi pozitivně ocenila fungování a soudržnost malého i velkého Ekotýmu, propojenost témat Ekoškoly s výchovně vzdělávacími aktivitami mateřské školy. Také ocenila samostatnost dětí v předávání informací do rodin, komunity a veřejnosti. Doporučila naši mateřskou školu jako příklad dobré praxe pro předávání zkušeností dalším MŠ.

Zvládli jsme naplnění všech 7 kroků metodiky.  V některých krocích jsme dosáhli plného počtu bodů, jinde vidíme možnost pro další rozvoj a realizaci nápadů v průběhu dalších 3 let.

A jak skončil úspěšný audit? Přeci dobrým občerstvením, připraveným dětmi, přípitkem a plánem na velkou závěrečnou oslavu.

Tímto děkuji všem zapojeným rodinám, které s námi na Ekoškole spolupracují.

Koordinátorka Ekoškoly:  Mgr. Jitka Novotná