Téma IV. - VODA

Školní rok 2018/2019

Na první schůzce Ekotýmu jsme provedli analýzu nového tématu VODA, za pomocí nových materiálů z Ekoškoly. Děti a rodiče diskutovali, zda znají silné a slabé stránky mateřské školy v otázkách k tématu voda. Někdy se názory hodně lišily. Společně ke každé otázce dolepovaly děti smajlíky podle barvy, žlutý – silná stránka, červený-slabá stránka. Podrobná analýza bude dále probíhat v každé jednotlivé třídě. Z výsledků analýzy vyplynulo, že se budeme během roku zabývat šetřením pitnou vodou v mš, zjistíme spotřebu pitné vody za jednotlivé měsíce, zjistíme odkud nám do MŠ přitéká pitná voda. Budeme hledat nejbližší studánky v okolí.

Na základě analýzy jsme si společně vytýčili CÍLE:

1. Snížit spotřebu pitné vody v MŠ
  2. Zjistit odkud a jak se dostává pitná voda do MŠ
  3. Najít nejbližší studánku
  4. Zjistit zda MŠ používá ekologické čistící prostředky

Podle těchto výsledků si každá třída vymýšlela úkoly, které povedou k naplnění cílů a zlepšení slabých stránek.

Plán činností